Dla naszych gości przygotowaliśmy "grę miejską" - wersję wiejską :)

Czas gry to ok 2 godzin. Gra polega na przejścu trasy ok 4 km oraz rozwiązaniu zagadek - misji BAŃKOSMOS!
Informację o szczegółach gry wysłamy mailowo na dzień przed rozpoczęciem pobytu.
Grę możesz rozpocząć na 2 godziny przed godziną Check-in, albo bezpośrednio po Check-out.


Jeśli nie jestes naszym gościem, a chcesz zagrać w grę zapraszamy do dołączenia do grupy www.facebook.com/groups/misjabankosmos ,gdzie znajdziesz szczegóły. Ewentualnie napisz maila na gra@wbance.plMISJA BAŃKOSMOSII wojna światowa się skończyła, ale na arenie międzynarodowej cały czas wyczuwało się napięcie. Zwłaszcza na linii USA – ZSRR. Każde z tych państw podczas tzw. Zimnej Wojny starało się zwiększyć swoje znaczenie poprzez dozbrajanie się, a potem także (od 1957 r.) uzyskanie przewagi w eksploracji kosmosu. I tak rozpoczął się wyścig militarny i kosmiczny pomiędzy dwoma mocarstwami. Jednak gdy człowiek stanął już na księżycu 20 lipca 1969 r. zainteresowanie astronautyką zaczęło maleć. Mimo to radzieckie satelity jeszcze kilkanaście razy wyruszały w kosmos, głównie w kierunku księżyca. 9 sierpnia 1976 r. radziecka satelita Łuna 24 wyruszyła na swoją ostatnią misję. Miała na celu wylądować na księżycu i pobrać próbkę gruntu – przynajmniej oficjalnie…

Tymczasem pod Łodzią, na terenie obecnego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, w okolicy najwyższego punktu tego parku - Wzgórza Radary (284 m n.p.m.) do lat 90’ stała radziecka, tajna baza, pilnowana przez KGB. Nie wiadomo było czym zajmują się badacze w tej placówce i do czego służyły ówczesne radary.

Nasz wywiad zdobył informacje, że pracowano w tym miejscu nad tajnym projektem kosmicznym „Bańkosmos”. Szczegóły miał poznać Agent X, który dostał się do bazy jako pracownik naukowy. Udało mu się dotrzeć do informacji, że z rzeczoną satelitą Łuną 24 w 1976 roku wyleciała jeszcze druga – Łuna 24bis, o której nikt nie wiedział. Miała ona krążyć na orbicie okołoziemskiej do czasu jej aktywacji w stosownym momencie. Jej zadaniem miało być wyłączenie elektroniki na terenie wrogich krajów, a co za tym idzie wywołanie międzynarodowego chaosu. Kierować nią można było z Ziemi przy pomocy odpowiednich radarów. Baza pod Łodzią miała zajmować się nawigacją satelity, utrzymaniem z nią łączności, a potem również uruchomieniem jej specjalnego trybu. Kody aktywujące znała tylko jedna osoba o pseudonimie „Generał”. Mimo, że dowodził całą bazą, nikt nie znał jego tożsamości (ani twarzy, ani nazwiska).

Po otrzymaniu raportu od Agenta X przesłaliśmy mu rozkazy aby poznał tożsamość głównodowodzącego. Niestety krótko po tym bazę zamknięto, a wszystkie osoby, które tam pracowały, łącznie z „Generałem” i naszym agentem, zniknęły. Sprawa przycichła… aż do teraz.

Miesiąc temu przejęliśmy dziwny sygnał, z rosyjskiej stacji UVB-76. (Zazwyczaj nadawała krótki monotonny sygnał brzęczenia powtarzany w przybliżeniu 25 razy na minutę przez 24 godziny na dobę. Tym razem jednak, był to komunikat głosowy!)

Podejrzewamy, że może to mieć związek z projektem „Bańkosmos”.

Dotąd myśleliśmy, że Agenta X rozpoznano i zneutralizowano. Jednak tydzień po przejęciu sygnału otrzymaliśmy poniższe instrukcje podpisane jego kodem. Mają one zaprowadzić do informacji kim jest „Generał” i gdzie są przetrzymywane kody aktywujące do satelity.

TWOJE ZADANIE – Dowiedzieć się:

1. Jak wygląda „Generał”.
2. Gdzie są kody aktywujące do satelity.

Swoją misję koniecznie rozpocznij od zapoznania się i akceptacji regulaminu gry. Aktualna wersja znajduje się na https://www.wbance.pl/terms